TELEFONNÍ BUDKA PRO ČESKÝ TELECOM

Filosofie návrhu budky

Design  tvarové řešení:
Styl, který je založen na propracovaném detailu, lehkosti a s max. využitím materiálů skla v kombinaci hliník - nerez ocel. Čímž bylo dosaženo dlouhé životnosti a prakticky bez údržbového provozu.
Všechny typy telefonních  kabin vychází z jednotného designu, ze stále stejných či délkově upravených dílů, které umožňují jednoduchou  montáž
a snadnou výměnu poškozených dílů.
Celková filosofie vychází z motivu výseče kruhu. Výseč byla stanovena jako 1/3 kruhu. Tel . kabinu je možné osadit jako samostatně stojící objekt tvořený jediným modulem,ale lze ji ale snadno přisadit jeden nebo dva další moduly, takže může tvořit uzavřený kruh. Skladba může být libovolná, čímž je možné docílit zajímavou kompozici.
Celkové pojetí vychází z centrálního sloupu, který je osazen telefonním automatem s potřebnou el.instalací.Toto řešení zajišťuje vysokou odolnost proti poškození a možnost osazení přístrojem další generace.
V návrzích je použito ve velké míře transparentní bezpečnostní sklo s grafickým potiskem (tzv. litexové sklo), hliníkové profily a nerezová ocel.
Svojí "transparentností" a střízlivou grafikou na sklech (imitace pískování) je design kabin neutrální svým výrazem,  a proto takovýto styl je vhodný
do center historických měst, do exterierů i interierů .
Potisk bezpečnostních skel  zároveň slouží jako zaclonění telefonujících, jako "zhmotnění" skel aby nikdo do transparentní kabiny nenarazil apod.