O nás

Atelier Malec byl založen v roce 1991 a pracuje v sestavě třech architektů. Nejstarší Antonín Malec se nejprve zabýval urbanismem, interiery a výtvarnou činností, později rekonstrukcemi památkových objektů. Synové Martin Malec a  Antonín malec ml. se orientují na návrhy převážně novostaveb, novodobých interierů, na grafiku obalový a průmyslový design. Souhrnně je atelier zaměřen na návrhy a projektové dokumentace budov pro veřejnost, bydlení, rekonstrukce, interiery, výstavní expozice, reklamu, obalový a průmyslový design.

K nejznámějším projektům patří například v Českých Budějovicích: rekonstrukce dnešní banky ČSOB v Hroznové ul. , rekonstrukce „Zátkovy vily“ pro firmu Zepter v Husově ul., rekonstrukce a přístavba administrativní budovy Madeta a.s.  na Rudolfovské ul., návrh veřejného osvětlení obvodu náměstí a kašny na náměstí Přemysla Otakara II., dále novostavby bytových  domů v ul. U Francouzů v Třeboni,  obnova interieru kostela Sv.Bartoloměje v Praze 1, rekonstrukce generálního ředitelství Povodí Vltavy v Praze, novostavba administrativní budovy Jubel v Praze  Hostivaři,  kino ve Velešíně,  interiér Malé scény, návrh dlažby a osvětlení v hale divadla  Metropol a  přístavba  komerčních prostor s letní restaurací Domu kultury Metropol v Č.Budějovicích .
Z grafických návrhů vypracoval atelier návrh loga pro: Otavan Třeboň a.s, Delnet s.r.o., ochranné známky Budějovického měšťanského pivovaru, kompletní obalový design pro značku SAMSON, B.B. BUDWEISER BIER, 1795 BUDWEISER BIER, PITO, redesign ochranných známek Budějovického Budvaru, BUDWEISER BUDVAR, BUDĚJOVICKÝ BUDVAR, CZECHVAR, BUD  a jejich kompletní obalový design, ochranné známky DUDÁK pivovaru Strakonice a jejich kompletní obalový design, redesign ochranných známek REBEL a jejich obalového designu.
Za svojí existenci dostal řadu ocenění : za průmyslový design návrhu navigačního přístroje získal v roce 1991 atelier II. nejvyšší cenu v soutěži „Design pro každého“, kterou vyhlásila redakce časopisu VTM za podpory italského studia Giugiaro design. Za projekt bytového domu v ulici U Francouzů v Třeboni byla odbornou porotou v roce 1998  udělena vypisovateli ABF nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, Ministerstvem pro místrní rozvoj České republiky a časopisem Forum architektury a stavitelství cena „Bydlení ´98“ v kategorii novostavba za kvalitní řešení sídlištního soliteru. Za Obnovu interieru kostela Sv.Bartoloměje v Praze získal v roce 2000  projekt cenu primátora Hlavního města Prahy v rámci udělování cen za 10 nejlepších staveb  v Praze v období 1990-2000. Za venkovní presbytář v Lomci u Vodňan čestnou cenu prestižních staveb jižních Čech.Presta 2000-2002. Za světelné sety pro Budějovický Budvar 2. místo v soutěži POP 2006 v Paříži. Za design telefonních budek v soutěži pro Český telecom získal 1. místo.  Za návrh dlažby a osvětlení haly  divadla Domu kultury Metropol získal v roce 2004 II. cenu v soutěži  vypsanou  výrobcem dlažeb společností Lasselsberger.
Atelier se účastní kolektivních výstav architektury, výtvarných výstav Intersalon v Jižních Čechách a Německu.